info@karkamis.bel.tr
0342 561 2005
Karkamış Belediyesi

Mustafa Güzel

Karkamış Belediye Başkanı

Kıymetli hemşehrilerim;

31 Mart yerel seçimlerinde teveccüh göstererek, bizi bu onurlu makama layık gördüğünüz için hepinize teşekkürü borç biliyorum.

Üzerimizde taşıdığımız sorumluluğunun bilinciyle, ilçemize kimlik kazandırmak için var gücümüzle çalışacağız.

İlçemizde herkesi kucaklayan bir hizmet anlayışıyla, sevgiyle, hoşgörüyle İlçemizi hak ettiği güzelliklerle buluşturacağız.

Değişim ve gelişimde sürekliliği yakalayan, sosyal belediyeciliğin hayat bulduğu, şeffaf belediyecilik anlayışı çerçevesinde halkın yönetimde söz sahibi olduğu, belediye hizmetlerinin İlçenin her noktasına ulaştığı, yaşam kalitesi yüksek kentler arasında kendine sağlam bir yer edinecek modern bir kent oluşturmak en büyük hedefimizdir.

Bizim Mustafa diyerek bizi bağrınıza bastınız. Beklentilerinizin farkında olarak, hepinize teşekkürlerimi, selamlarımı ve en kalbi muhabbetlerimi sunuyorum.

Biyografi

1968 yılında Karkamış / Soylu Köyü’nde doğdu.

İlkokulu çocukluğunun da geçtiği, Soylu Köyü’nde tamamladı. Öğrenimine daha sonra Nizip’te devam ederken, bir yandan da baba mesleği olan çiftçiliği sürdürdü.

Vatani görevinden sonra fıstık tüccarlığıyla başlayan iş hayatı, farklı sektörlerde günümüze kadar devam etti.

2021 yılından beri, plastik sanayi ile halı sanayi alanlarında faaliyet gösteren Güzel, 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Soylu Köyü’nde muhtar seçildi.

Güzel, 15 yıllık muhtarlık süresi boyunca; sadece kendi mahallesinde değil, Karkamış genelinde birçok insana yararlar sağladı. Bu yararlar 15 yıl sonra belediye başkanı olması yönünde talepleri de beraberinde getirdi.

Yöre halkının bu taleplerini karşılıksız bırakmayan Güzel; 31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Karkamış Belediye Başkanı seçildi.

Güzel, evli ve 4 çocuk babasıdır.